Případové studie

Uvádíme několik variant komplexního řešení SEN. V praxi mohou být mnohem barvitější, záleží na parametrech objektu a požadavcích klienta. Snažíme se, aby zde byla určitá rovnováha mezi pořizovací cenou a ekonomickým přínosem.

Rodinný dům, tepelné ztráty 10 kW

Klient požaduje snížení nákladů na topení a ohřev TUV, obývací pokoj s jídelnou je orientován na jih s prosklenou jižní stěnou. Rád by vyřešil přehřívání místnosti v letním období, má krb bez topné vložky. Požaduje detailní přehled o spotřebě energií, vody. K topení používá elektrokotel, k ohřevu TUV el. bojler.

Nabízené řešení: 

Tepelné čerpadlo s topením, ohřevem TUV, funkcí chlazení, invertorem, chytrý monitoring s regulací místností a chytrým elektroměrem, v obývací místnosti navržený IQ radiátor, s funkcí chlazení a topení. Pro podporu ohřevu TUV je navržený termický systém /bude ohřívat teplou vodu - energie ze solární elektrárny bude k dispozici pro chlazení a pro elektrospotřebiče/, dále 3 kWp solární elektrárna s akumulací energie napojená  na stejnou fázi jako je tepelné čerpadlo. 

Rádi Vám spočítáme cenovou nabídku, napište si o ni, viz. formulář na této stránce. 

Využijte státní dotace, dokud jsou tak příznivé! 

Střední firma, tepelné ztráty objektu 25 kW

Klient požaduje snížení nákladů na topení a ohřev TUV. Požaduje detailní přehled o spotřebě energií, vody.  V obci často vypínají proud, platí vysoké náklady na UPSku. 

Nabízené řešení:

Tepelné čerpadlo s topením, ohřevem TUV, chytrý monitoring s chytrým elektroměrem. Pro podporu ohřevu TUV je navržený termický systém s akumulační nádrží a podporou temperace objektu, dále 10 kW solární elektrárna s akumulací energie, napojená 3 fázově, slouží i jako UPSka.

Rádi Vám spočítáme cenovou nabídku, napište si o ni, viz. formulář na této stránce. 


Objednejte si naše služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.