NELUMBO slaví 20 úspěšných let pod sluncem

15/04/2023

Společnost NELUMBO vstoupila do dvacátého roku své existence s velkými plány. Stále si přitom zachovává svou osobitost a nepřestává být malou firmou, která se nezalekne ani velkých zakázek.

20 let pod sluncem

Obnovitelným zdrojům se společnost NELUMBO věnuje již od roku 2003. Na počátku její cesty za sluncem stály termické solární systémy a osvěta v oblasti udržitelnosti a obnovitelných zdrojů.

Od zařízení na ohřev teplé vody to pak už byl jen krůček k solárním elektrárnám. Ta první se nastavila slunci hned v roce 2004. Krátce potom následovaly desítky a desítky dalších realizací – od malých domácích elektráren až po ty velké. Pod značkou NELUMBO tak po celé České republice pracují elektrárny o celkovém výkonu téměř 50 MW.

Během 20 let se firma rozrostla na dvacítku vlastních zaměstnanců a další tři desítky odborných spolupracovníků v terénu. Na rok 2023 chystá další personální růst.

Kontaktujte nás     Více o společnosti

Společnost NELUMBO se dlouhodobě profiluje jako společensky a ekologicky zodpovědná firma. Veškeré její technologie aktivně přispívají ke snižování emisí skleníkových plynů – do roku 2030 plánujeme snížit emise CO2 o celý milion tun a co možná nejvíce se přiblížit uhlíkové neutralitě. Za každou nainstalovanou solární elektrárnu navíc NELUMBO do volné přírody zasadí čtyři stromy.

Nelumbo Education

Do její DNA ovšem nepatří jen udržitelnost a ekologie, ale také přirozené vzdělávání a moderní pedagogika. Již od roku 2007 ostatně jako první v regionu začala rozvíjet edukativní projekty v rámci montessori metody.

V současné době v Otvicích provozuje NELUMBO školku a oba stupně základní školy, v nichž se vzdělává třicet předškolních a na padesát školou povinných žáků. V letošním roce bude vedle sídla společnosti dokončena výstavba nové budovy pro mateřskou školu, která umožní rozšířit kapacitu o další tři desítky dětí.

NELUMBO patří do Solární asociace

Jsme hrdým členem a aktivním partnerem Solární asociace, největšího profesního sdružení podnikatelů v solární energetice. Protože v Solární asociaci se scházejí ti nejlepší, kteří se v České republice touto problematikou zabývají.

V současnosti ji tvoří více než čtyři stovky výrobců, instalačních firem, obchodníků s elektřinou, ale i univerzit a výzkumných pracovišť. Solární Asociace je respektovaným partnerem na všech úrovních. Úzce spolupracuje se státními orgány a institucemi při mnoha jednáních, zároveň ale garantuje cílovým zákazníkům kvalitní služby.

Zásady fungování Solární asociace jsou společnosti NELUMBO vlastní. Její členové se zavazují k férovému jednání se zákazníky, respektování pravidel poctivého obchodování i k podpoře udržitelnosti a ekologickému využívání obnovitelných zdrojů.

NELUMBO se obnovitelným zdrojům energie a udržitelnému životnímu stylu věnuje již 20 let a své kulaté jubileum bude slavit po celý rok pilnou prací. Důvod k sluneční oslavě ale můžete mít i vy!

Kontaktujte nás

 

Rozjeďte to na plné slunce! a vyhrajte elektromobil TESLA 3

Roztočili jsme sluneční kotouč štěstí a rozjeli celoroční soutěž na plné slunce. Na hlavního výherce čeká elektromobil TESLA 3. A protože to u nás jednou soutěží nekončí, Výherci pravidelného čtvrtletního slosování se mohou těšit na dotovanou instalaci fotovoltaické elektrárny, díky které mohou mít svou elektrárnu skutečně zadarmo.

Více o soutěži    Nezávazná poptávka

 

NELUMBO, váš průvodce na cestě do budoucnosti nabité sluncem.